فرارو | چه کسانی نماینده شدند؟

کد خبر: ۱۰۶۴۵۵
نتایج انتخابات مجلس نهم به تفکیک استان و شهرستان
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
فرارو- نتایج قطعی اعلام شده در حوزه های انتخابیه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به تفکیک استان‌ها و شهرستان‌های کشور به این شرح است:

مازندران
ساری: محمد دامادی، سید رمضان شجاعی
بابل: علی اکبر ناصری 103 هزار و 711 رای و حسین نیازآذری 83 هزار و 384 رای
نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی
آمل: عزت‌الله یوسفیان‌ملا
قائم شهر، سوادکوه و جویبار:کمال علی پور، سید هادی حسینی
تنکابن و رامسر: شمس الله شریعت نژاد وعلی شمس رقابت در دور دوم انتخابات
نوشهر و چالوس: قاسم احمدی لاشکی 58 هزار و 968 رای
نکا، بهشهر و گلوگاه: احمد علی مقیمی
بابلسر و فریدونکنار: مقداد نجف نژاد

خراسان جنوبی
بیرجند و درمیان: حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی
قاینات: جواد هروی
نهبندان و سربیشه : مراد هاشمزهی
فردوس، طبس، سرایان و بشرویه: محمد علی عبدالله زاده

قم
علی اردشیر لاریجانی 270 هزار و 382 رای
رضا آشتیانی عراقی 164 هزار و 219 رای
احمد امیرآبادی فراهانی با کسب 147 هزار و 765 رای

سمنان
سمنان و مهدیشهر: علیرضا خسروی
شاهرود: کاظم جلالی
گرمسار و آرادان: غلامرضا کاتب
دامغان: عبدالرحمان رستمیان

خراسان رضوی
مشهد و کلات: سید امیر حسین قاضی‌زاده، سید هاشم بنی‌هاشمی. برای تعیین  سه نماینده دیگر رقابت در دور دوم برگزار خواهد شد.
نیشابور، فیروزه، تحت جلگه: حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا، علی مروی
قوچان، فاروج: هادی شوشتری
سرخس، فریمان، احمدآباد، رضویه: احمد سجادی
خواف، رشتخوار: محمود نگهبان سلامی
سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب: محمدرضا محسنی‌ثانی
تربت‌حیدریه، زاوه، مه‌ولات: ابوالقاسم خسروی
چناران، طرقبه و شاندیز: محمد دهقان
قائن: جواد هروی
کاشمر: محمد اسماعیل نیا
درگز: حسین محمد زاده
تربت حیدریه: ابوالقاسم خسروی
گناباد: حجت‌الاسلام محمد رجایی
تربت جام، باخرز و تایباد: غلامرضا اسداللهی

آذربایجان غربی
ارومیه: نادر قاضی پور با 192 هزار و 903 رای، عابد فتاحی با 114 هزار و 978 رای، جواد جهانگیرزاده با 108 هزار و 133 رای
بوکان: محمد قیسم عثمانی 68 هزار و 191
مهاباد: عثمان احمدی 48 هزار و 128 رای
نقده، اشنویه: عبدالکریم حسین زاده 31 هزار و 165 رای
سلماس: علی اکبر آقایی 42 هزار و 26 رای
ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: محمد علیپور 37 هزار و 63 رای
پیرانشهر، سردشت: رسول خضری 42 هزار و 8490 رای
میاندوآب، تکاب و شاهین دژ: روح الله بیگی 79 هزار و 296 رای، مهدی عیسی زاده 75 هزار و 481 رای
خوی، چایپاره مجموع آرا: موید حسینی صدر 78 هزار و 144 رای

لرستان
سلسله و دلفان: حجت الله خدایی سوری
کوهدشت: الهیار ملکشاهی
الیگودرز: محمدتقی توکلی
دورود و ازنا: حسین گودرزی و عباس قائدرحمت رقابت در مرحله دوم
پلدختر: علی کائیدی و حمید کاظمی رقابت در دور دوم انتخابات
بروجرد: علاء الدین بروجردی
خرم آباد: ایرج عبدی، ابراهیم آقامحمدی و محمدرضا ملکشاهی راد رقابت در دور دوم

کرمانشاه
کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور: حجت‌الاسلام وحید احمدی
سنقر: محمد ابراهیم محبی
اسلام آبادغرب: علی جلیلیان
قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب: فتح الله حسینی
کرمانشاه: عبدالرضا مصری، سعید حیدری طیب، جهانبخش امینی و محمد رزم رقابت در دور دوم انتخابات
پاوه و اورامانات: نعمت منوچهری

اردبیل
گرمی: میرقسمت موسوی
پارس آباد و بیله سوار: حجت الاسلام حبیب برومند
خلخال و کوثر: جلیل جعفری‌بنه
مشکین شهر: ونس اسدی 26 هزار و 107 رای

فارس
شیراز: ضرغام صادقی با 146940 رای، جعفر قادری با 121224 رای و احمد رضا دستغیب با 120204 رای انتخاب شدند و سید حسین ذوالانوار و محسن مکارم شیرازی برای کسب کرسی چهارم در این حوزه انتخابیه در دور دوم به رقابت خواهند پرداخت.
لامرد و مهر: سید موسی موسوی
داراب و زرین دشت: نبی‌الله احمدی
خرامه، سروستان و کوار: داریوش اسماعیلی
پاسارگاد، ارسنجان و مرودشت: محمد مهدی برومندی
لارستان، خنج و گراش: جمشید جعفرپور
جهرم: محمدرضا رضایی کوچی
اقلید: الیاس طاهری
سپیدان: عنایت الله هاشمی
ماکو، چالدان، پلدشت و شوط: محمدعلیپور 37 هزار و 63 رای
کازرون: شاهین محمدصادقی
فسا: محمدحسن دوگانی
رستم و ممسنی: نوذر شفیعی
نی ریز و استهبان: محمد سقایی
فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین: نادر فریدونی

همدان
همدان و فامنین: امیر خجسته، سیدکاظم حجازی و ابراهیم کارخانه ای رقابت در دور دوم
بهار و کبودرآهنگ: عیسی جعفری
رزن: عطا‌الله سلطانی‌صبور
اسدآباد: بهروز نعمتی
نهاوند: مهدی سنایی
ملایر: علی نعمت چهاردولی، حسن ونایی و احمد آریایی‌نژاد رقابت در دور دوم

هرمزگان
بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی:ابوالقاسم جراره ۱۲۷ هزار و ۲۷۱ رای، محمد آشوری تازیانی ۱۱۲ هزار و ۸۹۵ رای و منصور آرامی ۱۰۲ هزار و ۹۶ رای
غرب استان هرمزگان: احمد جباری ۵۲ هزار و ۷۶۴ رای

شرق استان هرمزگان: سید عبدالکریم هاشمی ۱۰۱ هزار و ۳۲۴ رای

آذربایجان شرقی
تبریز: محمد حسین فرهنگی ۱۸۷۴۱۰، مسعود پزشکیان  ۱۵۸۳۷۳،علیرضا منادی  ۱۵۵۶۷۳ انتخاب شدند و رضا رحمانی، اسماعیل سعیدی هادی قره سید، علی آجودان زاده، رسول جلیل زاده، عشرت شایق به دور دوم راه یافتند.
بناب: محمد باقری بنابی
سراب و مهربان: مهناز بهمنی 31 هزار و 38 رای
مشکین شهر: یونس اسدی
بستان‌آباد: غلامرضا نوری
ورزقان و خاروانا: الله وردی دهقان
هشترود و چاراویماق: غلامحسین شیری
کلیبر و هوراند: ارسلان فتحی پور
ملکان و لیلان: شهروز افخمی

خوزستان
اهواز: سیدشریف حسینی ۲۰۹۸۸۰ انتخاب شد و سیدشکرخدا موسوی، شبیب جویجری، ناصر سودانی، محمدجعفر فلسفی به دور دوم رفتند.
شوش: سید راضی نوری
اندیمشک: سید عیسی دارایی
مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا: اسماعیل جلیلی
شوشتر و گتوند: سیدمحمد سادات ابراهیمی
بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان: حبیب آغاجری 43 هزار و 102 رای
خرمشهر: عبدالله سامری
شادگان: عبدالله تمیمی

چهارمحال و بختیاری
بروجن: امیر عباس سلطانی
شهرکرد: سید سعید زمانیان دهکردی

گلستان
گنبدکاووس: سلیمان عباسی
علی‌آباد کتول: رحمت‌الله نوروزی 38 هزار و 520 رای

بوشهر
دیر، کنگان و جم: حجت الاسلام شیخ موسی احمدی
دشتی و تنگستان: حجت‌الاسلام سید محمد مهدی پورفاطمی

تهران
پاکدشت: فرهاد بشیری با ۴۹ هزار و ۹۲۶ رای
ورامین: سید حسین نقوی
شهریار: حسین گروسی

کرمان
بافق: محمدرضا صباغیان
شهربابک: حسین فتاحی
سیرجان و بردسیر: شهباز حسن پور
رفسنجان و انار: حسین آذین
کرمان و راور: محمد مهدی زاهدی و محمد رضا پور ابراهیمی
جیرفت: فرج الله عارفی
بم، ریگان و نرماشیر: موسی غضنفرآبادی
بافت: علیرضا منظری توکلی
کهنوج، فاریاب، منوجان و رودبار: حجت الاسلام محمد رضا امیری
زرند: حسین امیری

اصفهان
کاشان، آران و بیدگل: عباسعلی ملکان، شهروز افخمی
خمینی شهر: محسن سرامی فروشان 31 هزار و 299 رای
اصفهان: حسن کامران، حجه الاسلام سالک، نیره اخوان و عباس مقتدایی
سمیرم: بهروز جعفری و مسعود پیرمرادیان رقابت در دور دوم انتخابات
خوانسار و گلپایگان: سید محمد حسین میر محمدی
فلاورجان: سید ناصر موسوی لارگانی 83 هزار و 801 رای
لنجان: محسن کوهکن و مجید منصوری رقابت در دور دوم

یزد
یزد: سیدمحمدکاظم وزیری هامانه، محمدصالح جوکار
مهریز: حجت‌الاسلام دخیل عباس زارع‌زاده مهریزی و کاظم فرهمند، رقابت در دور دوم
اردکان: محمد رضا تابش

خراسان شمالی
شیروان: عبدالرضا عزیزی
اسفراین: هادی قوامی

گیلان
آستارا: صفر نعیمی‌زر
رودسر و املش: محمد مهدی رهبری املشی با 43 هزار و 35 رای
آستانه اشرفیه: محمدحسین قربانی
بندر انزلی: حسن خسته بند
لنگرود: مهرداد لاهوتی
صومعه سرا: حمید رضا خصوصی ثانی
رودبار: عطاالله حکیمی
فومن و شفت: ناصر عاشوری

گلستان
رامیان و آزادشهر: رضا صابری
کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان: محمدجواد نظری‎مهر
مینودشت، کلاله، مراوه‎تپه و گمیشان: عبدالکریم رجبی

مرکزی
دلیجان و محلات: حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی
ساوه و زرندیه: شهلا میرگلو
خمین: محمدابراهیم رضایی
تفرش و آشتیان و فراهان: کاظم سپاسی
اراک و کمیجان و خنداب: محمدحسن آصفری، عباس رجایی
شازند: قاسم عزیزی

کهگیلویه و بویر احمد
بویراحمد و دنا: محمد زارعی
گچساران و باشت: غلامرضا تاجگردون
بهمئی و چرام: سید علی محمد بزرگواری

البرز
ساوجبلاغ نظراباد و طالقان: مفید کیائی نژاد
کرج: عزیز اکبریان ،محمدجواد کولیوند

کردستان
مریوان وسرو آباد: امید کریمیان
بیجار: سید محمد بیاتیان
سقز و بانه: محسن بیگلری
قروه و دهگلان: حامد قادرمرزی

زنجان
ابهر و خرمدره: محمدرضا خانمحمدی
زنجان و طارم: محمد اسماعیلی، محسن عیلمردانی
ماهنشان، ایجرود، انگوران و دندی: رضا عبداللهی
خدابنده: سید محمد موسوی سجاسی

ایلام
دهلران دره شهر و آبدانان: علی‌محمد احمدی و امین دوست‌ محمدی رقابت در دور دوم انتخابات

سیستان و بلوچستان
زاهدان: حسینعلی شهریاری 110هزار و 84 رای، ناصر کاشانی 81 هزار و 420 رای
زابل و زهک: باقر حسینی و رضا نجفی
خاش: حمید رضا پشنگ ریگی
چابهار، نیکشهر و کنارک : یعقوب جدگال
ایرانشهر، دلگان، سرباز و بخش های بنت، فنوج، لاشار نیکشهر و آشار زابلی: سعید اربابی
سراوان: هدایت ‌الله میرمرادزهی

بوشهر
دشتی و تنگستان: سید محمدمهدی پورفاطمی با کسب 29 هزار و 990
دشتستان: حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد
بوشهر گناوه و دیلم: دکتر عبدالکریم جمیری
دیر، جم و کنگان: حجت‌الاسلام موسی احمدی

قزوین
تاکستان: رجب رحمانی 37 هزار و 643
مجله خواندنی ها
عناوین برگزیده
انتخابات مجلس؛ آیا دو گانه اصلاح‌طلب-اصولگرا پایان یافته است؟
صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو
انتخابات مجلس؛ آیا دو گانه اصلاح‌طلب-اصولگرا پایان یافته است؟
مقصر افزایش شدید حجم نقدینگی کیست؟
محمود جامساز اقتصاددان در گفتگو با فرارو
مقصر افزایش شدید حجم نقدینگی کیست؟
در بازار سکه و طلا چه خبر است؟
آیت محمد، ولی رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفتگو با فرارو
در بازار سکه و طلا چه خبر است؟
پربیننده ترین
پاورقی
گزارش تصویری
علی بابا از 30 بهمن تا 29 اسفند