مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

اعلام نامزدهای اسکار ۲۰۱۹/// فعلن منتشر نشود

فرارو- نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف اعلام شد.

فهرست نامزدهای نهایی نودویکمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:

نامزدهای بهترین فیلم بلند​
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

نامزدهای بهترین کارگردانی
اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (محبوب)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد
کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن
یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (محبوب)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن
ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (محبوب)، ریچل وایس (محبوب)

نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی
جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی
اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، محبوب، معاون

نامزدهای بهترین مستند بلند
سولوی آزاد، مراقب فاصله باش، از پدران و پسران، RGB، هیل کانتی امروز صبح امروز بعد از ظهر

نامزدهای بهترین انیمیشن بلند
شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌هاف میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

نامزدهای بهترین تدوین
کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، محبوب، معاون

نامزدهای بهترین موسیقی متن

پلنگ سیاه، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز

نامزدهای بهترین ترانه
پلنگ سیاه، RGB، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

نامزدهای بهترین فیلم‌برداری
جنگ سرد، محبوب، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

نامزدهای بهترین طراحی لباس
تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

نامزدهای بهترین مستند کوتاه
گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

نامزدهای بهترین چهره‌آرایی
معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

نامزدهای بهترین طراحی تولید
تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

نامزدهای بهتری تدوین صدا
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

نامزدهای بهترین صداگذاری
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری
انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه
رفتار حیوانی، بائو، دم غروب، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ی اسکار روز ۲۵ فوریه (بامداد دوشنبه ۶ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.


بهترین فیلم

“Black Panther”
“BlacKkKlansman”
“Bohemian Rhapsody”
“The Favourite”
“Green Book”
“Roma”
“A Star Is Born”
“Vice”

بهترین کارگردانی

اسپایک لی, “BlacKkKlansman”
پاول پاولیکوسکی ،Cold War”
یورگوس لانتیوموس , “The Favourite”
آلفونسو کوارن , Roma
آدام مک‌کی، Vice

بازیگر مرد نقش اصلی

کریستین بیل, “Vice”
بردلی کوپر, “A Star Is Born”
ویلیام دفو, “At Eternity’s Gate”
رامی مالک , “Bohemian Rhapsody”
ویگو مورتنسن , “Green Book”

بازیگر زن نقش اصلی

یالیتزا آپاریچیو , “Roma”
گلن کلوز , “The Wife”
اولیویا کلمن , “The Favourite”
لیدی گاگا , “A Star Is Born”
ملیسا مک‌کارتی , “Can You Ever Forgive Me?”

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

Mahershala Ali, “Green Book”
Adam Driver, “BlacKkKlansman”
Sam Elliott, “A Star Is Born”
Richard E. Grant, “Can You Ever Forgive Me?”
Sam Rockwell, “Vice”

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

Amy Adams, “Vice”
Marina de Tavira, “Roma”
Regina King, “If Beale Street Could Talk”
Emma Stone, “The Favourite”
Rachel Weisz, “The Favourite”

بهترین انیمیشن

“Incredibles 2,” Brad Bird
“Isle of Dogs,” Wes Anderson
“Mirai,” Mamoru Hosoda
“Ralph Breaks the Internet,” Rich Moore, Phil Johnston
“Spider-Man: Into the Spider-Verse,” Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

بهترین مستند

“Free Solo,” Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
“Hale County This Morning, This Evening,” RaMell Ross
“Minding the Gap,” Bing Liu
“Of Fathers and Sons,” Talal Derki
“RBG,” Betsy West, Julie Cohen

بهترین فیلم کوتاه

“Detainment,” Vincent Lambe
“Fauve,” Jeremy Comte
“Marguerite,” Marianne Farley
“Mother,” Rodrigo Sorogoyen
“Skin,” Guy Nattiv

بهترین انیمیشن کوتاه

“Animal Behaviour,” Alison Snowden, David Fine
“Bao,” Domee Shi
“Late Afternoon,” Louise Bagnall
“One Small Step,” Andrew Chesworth, Bobby Pontillas
“Weekends,” Trevor Jimenez

بهترین مستند کوتاه

“Black Sheep,” Ed Perkins
“End Game,” Rob Epstein, Jeffrey Friedman
“Lifeboat,” Skye Fitzgerald
“A Night at the Garden,” Marshall Curry
“Period. End of Sentence.,” Rayka Zehtabchi

بهترین تدوین

“BlacKkKlansman,” Barry Alexander Brown
“Bohemian Rhapsody,” John Ottman
“Green Book,” Patrick J. Don Vito
“The Favourite,” Yorgos Mavropsaridis
“Vice,” Hank Corwin

بهترین تدوین صدا

“Black Panther,” Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker
“Bohemian Rhapsody,” John Warhurst
“First Man,” Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan
“A Quiet Place,” Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
“Roma,” Sergio Diaz, Skip Lievsay

بهترین میکس صدا

“Black Panther”
“Bohemian Rhapsody”
“First Man”
“Roma”
“A Star Is Born”

بهترین فیلم خارجی

“Capernaum” (Lebanon)
“Cold War” (Poland)
“Never Look Away” (Germany)
“Roma” (Mexico)
“Shoplifters” (Japan)

بهترین فیلم کوتاه

“Detainment,” Vincent Lambe
“Fauve,” Jeremy Comte
“Marguerite,” Marianne Farley
“Mother,” Rodrigo Sorogoyen
“Skin,” Guy Nattiv

بهترین موسیقی متن اریجینال

“BlacKkKlansman,” Terence Blanchard
“Black Panther,” Ludwig Goransson
“If Beale Street Could Talk,” Nicholas Britell
“Isle of Dogs,” Alexandre Desplat
“Mary Poppins Returns,” Marc Shaiman, Scott Wittman

بهترین آواز اورجینال

“All The Stars” from “Black Panther” by Kendrick Lamar, SZA
“I’ll Fight” from “RBG” by Diane Warren, Jennifer Hudson
“The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns” by Marc Shaiman, Scott Wittman
“Shallow” from “A Star Is Born” by Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt and Benjamin Rice
“When A Cowboy Trades His Spurs For Wings” from “The Ballad of Buster Scruggs” by Willie Watson, Tim Blake Nelson

بهترین فیلمنامه‌ اورجینال

“The Favourite,” Deborah Davis, Tony McNamara
“First Reformed,” Paul Schrader
“Green Book,” Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
“Roma,” Alfonso Cuarón
“Vice,” Adam McKay

بهترین فیلمنامه‌ اقتباس شده

“The Ballad of Buster Scruggs,” Joel Coen , Ethan Coen
“BlacKkKlansman,” Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee
“Can You Ever Forgive Me?,” Nicole Holofcener and Jeff Whitty
“If Beale Street Could Talk,” Barry Jenkins
“A Star Is Born,” Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters

بهترین طراحی تولید

“Black Panther,” Hannah Beachler
“First Man,” Nathan Crowley, Kathy Lucas
“The Favourite,” Fiona Crombie, Alice Felton
“Mary Poppins Returns,” John Myhre, Gordon Sim
“Roma,” Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez

بهترین گریم و آرایش مو

“Border”
“Mary Queen of Scots”
“Vice”

بهترین طراحی لباس

“Ballad of Buster Scruggs”
“Black Panther,” Ruth E. Carter
“The Favourite,” Sandy Powell
“Mary Poppins Returns,” Sandy Powell
“Mary Queen of Scots,” Alexandra Byrne

بهترین جلوه‌های ویژه

“Avengers: Infinity War”
“Christopher Robin”
“First Man”
“Ready Player One”
“Solo: A Star Wars Story”

مجله خواندنی ها
عناوین برگزیده
مهدی مطهرنیا در گفتگو با فرارو بررسی کرد

"پاسخگویی" گمشده سیاست ایرانی

زیر و روی
صادق زیباکلام در گفتگو با فرارو بررسی کرد

زیر و روی "اصلاح ساختاری"

پربیننده ترین
شاید نخوانده باشید
گزارش تصویری