کد خبر: ۸۸۷۳۳
۱۹ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۳


مهدی كوچك‌زاده، صبح امروز در همایش «جنبش دانشجویی، بیداری اسلامی یا اسلامی كردن دانشگاه‌ها» كه در دانشگاه الزهراء (س)، برگزار شد، با اشاره به سخنی از امام علی (ع) مبنی بر اینكه اگر كسی عملش باعث شود عقب بماند، نسب خانوادگی او، او را جلو نمی‌اندازد، گفت: «در فضای سیاسی امروز بی‌توجهی به این حدیث ما را عقب می‌راند. به ما می‌گویند در مقابل این ریش سفید ۸۰ ساله شما چه می‌گویید؟ شما كه چند سال است تازه وارد سیاست شدید.»

به گزارش خبرنگار ایلنا، كوچك‌زاده گفت: «هیچ تضمینی نیست كه حتی اگركوچك‌زاده بی‌خط‌كش وارد فضای آلوده سیاسی (آلوده در حد منجلاب و فاضلاب) برود، آخر كارش مثبت باشد.»

وی گفت: «ممكن است خبرنگاری بزند كوچك‌زاده گفت فضای سیاسی آلوده مثل فاضلاب است، من هم می‌گویم اگر با این دلت خوش می‌شود برو بزن اما من می‌گویم اگر راست می‌گویید این تیتر را بزنید كه كوچك‌زاده گفت بی‌خط كش نروید به بازار، كه اگر رفتید، بخواهید یا نخواهید هوای نفس می‌شود خط كش شما.»

نماینده تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه واژه‌های افراطی و اعتدال باید به درستی تعریف شوند، گفت: «وعده قرآن است كه اگر كسی محارب شد او را سنگسار یا اعدام كنید و شاید برخی بگویند چقدر این حكم افراطی است.»

وی بعد از بیان برخی از جزئیات تاس بازی و آوردن جفت شش، خطاب به برخی از سیاسیون گفت: «دو پهلو حرف زدن هم حدی دارد.»

كوچك‌زاده اظهار كرد: «در بسیاری از موارد سیاسی، جریان‌های سیاسی و آدم‌های بزرگ ما درگیر هوی و هوس هستند. باید به این‌ها بگویید به جای اینكه این قدر از فتنه و انحراف بگویید قدری خودتان مسلط بر خودتان شوید.»

وی با طرح این سؤال كه آیا باید همه برویم در حوزه علمیه قم و مانند آقای جوادی آملی تفسیر قرآن بخوانیم، گفت: «نمی‌شود كه همه به حوزه علمیه برویم بلكه باید به رهبری و ولی فقیه نگاه كنیم چرا كه خط ایشان با معیارهای الهی مطابقت دارد.»

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: «ولی فقیه به لحاظ موازین قرآن و سنت امروز‌‌ همان اختیاراتی را دارد كه امیرالمومنین علی (ع) داشت. از نظر اختیارات میان ولی فقیه و امام علی (ع) فاصله نیست اما از نظر عصمت فاصله هست. كسی كه معصوم نیست احتمال خطا و اشتباه دارد، اما تمام اهل بیت (ع) گفته‌اند كه در زمان غیبت امام معصوم به سراغ ولی فقیه عادل بروید.»

این نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت: «گاهی با خودم فكر می‌كردم اگر فعال سیاسی معیاری مستقل و بیرونی برای ارزیابی موضوعات نداشته باشد كه چه چیزی اعتدالی و چه چیزی افراطی است، خودش و احساسش را دانسته یا ندانسته ملاك و معیار می‌كند كه این خیلی خطرناك است.»

وی با تأكید بر اینكه باید معیار داشته باشیم، گفت: «گاهی برخی می‌گویند «می‌گن احمدی‌نژاد فلان كار را كرده؛ می‌گن استاندار‌ها فلان كردند و...؛» پدر جامعه را همین «می‌گن‌ها» در آورده است.»

كوچك‌زاده گفت: «برای یك انسانی كه بخواهیم بدانیم دروغ گو است، همین كافی است كه هر چه را شنید بیان كند.»

وی با بیان اینكه ممكن است چند پرس چلوكباب بخوریم اما در ‌‌نهایت سیر می‌شویم، گفت: «الان ممكن است تیتر كنند كه كوچك‌زاده گفت كه اگر ۴تا چلوكباب بخوری یكیش را بالامیاری؛ اگر سایت آینده بود این را تیتر می‌كرد؛ تیتر می‌كنی؟؛ بكن؛ فكر می‌كنند ما با این كار‌ها از سخن گفتن دست بر می‌داریم.»

این فعال سیاسی با بیان اینكه واقعا افراطی كیست؟، گفت: «بسیاری انسان‌ها ممكن است كارهای حق انسانی دیگر را افراطی بداند، البته اگر معیار مستقلی نداشته باشد.»

وی در ادامه سخنان خود به بحث وحدت در اصولگرایان و مسائل پیرامونی جبهه پایداری انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: «این روز‌ها برخی با اشاره به كمیته ۷+۸ و جبهه پایداری به برخی دیگر می‌گویند ضد ولایت فقیه و متأسفانه برخی هم با سابقه ۵۰ یا ۶۰سال كار سیاسی این حرف‌ها را می‌زنند.»

كوچك‌زاده با بیان اینكه بسیاری از چیز‌ها را نمی‌توان افراط نامید، گفت: «اگر یك رسانه‌ای دروغ پراكنی و فحاشی كرد و جلوی او گرفته شد؛ آزادی بیان لطمه خورده؟ و كسانی كه جلوی آن‌ها را گرفته‌اند افراطی است؟ نه این گونه نیست.»

وی خاطرنشان كرد: «برخی از رسانه‌های به اصطلاح طرفدار خود ما برخی چیزهایی را می‌نویسند. مثلا می‌نویسند فلان كس با هدیه تهرانی نشست داشته و وقتی روی خبر كلیك می‌كنی می‌بینیم فقط عكس است؛ البته منظور من مشایی نیست‌ها؛ كلا می‌گویم.»

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به بحث انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اشاره و اظهار كرد: «در تظاهرات یك عده اراذل اوباش بد‌تر از خس و خاشاك كه هیچ ربطی هم به ۱۳میلیون نداشتند به خیابان‌ها آمدند؛ حال می‌گویند این‌ها را آزاد كنیم باید معتدل باشیم؛ باید گفت این‌ها متهم‌اند و معلوم نیست در بین آن‌ها قاتل آن دختره هم هست یا نه؟»

وی در ادامه با بیان اینكه اجرای احكام اسلامی افراطی‌گری نیست، گفت: «نظام اسلامی از كشتن لذت نمی‌برد بلكه ایده آل نظام اجرای احكام اسلامی است.»

كوچك‌زاده گفت: «آیا معتدل‌ها آن‌ها هستند كه می‌گویند گرگ و گوسفند كنار هم بچرند حال آنكه ترحم بر گرگ تیز دندان جفاكاری بود بر گوسفندان؛ حالا ببینید این تیتر می‌شود می‌گویند كوچك‌زاده مردم را گوسفند خطاب كرد.»

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار اعضای خبرگان رهبری، گفت: «بگذارید این ورق پاره‌های سازمان ملل بیایند تا زیر پایشان علف سبز شود.»

كوچك‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه اگر عده‌ای خواستند، یكی را كه در عرصه سیاسی صاحب نام است زمین گیر كنند متهم به زناكاری‌اش می‌كنند، گفت: «اگر به اندازه حرف نزنیم موجب تقویت آن كسی می‌شویم كه می‌خواهیم او را كوچك كنیم.»

وی با طرح مجدد این سؤال كه واقعا معتدل كیست و افراطی كدام است؟، گفت: «آیا پافشاری بر اصول افراطی‌گری است؟ اگر پافشاری بر اصول افراطی‌گری است امام خمینی از همه افراطی‌تر است.»

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤال یكی از دانشجویان در مورد ضرورت وحدت اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس و اینكه آیا ائتلاف جبهه پایداری با ۸+۷ از نظر شرعی و انقلابی درست است، گفت: «من كه نمی‌توانم از موضع یك فقیه بگویم این اتحاد‌ها مشروع است. اما كلا انسان اصولگرا بیشتر میل به اتحاد دارد تا تفرقه؛ چون تفرقه برای كفار است.»

وی با اشاره به برخی از اختلافات در درون جریان اصولگرایی، گفت: «دلیل این اختلاف‌ها‌‌ همان نداشتن معیار است و باید تلاش شود كه همه با هم باشیم. لذا مشروعیت وحدت، امری محرز است اما باید پرسید وحدت برای چی؟؛ مثلا اتحاد ناتو خوب نیست. چرا كه این اتحاد برای ظلم به مردم جهان است.»

كوچك‌زاده گفت: «امروز شاخصی كه مورد اقرار همه هست خط امام است؛ یعنی از میرحسین موسوی و كروبی و آقای عسگراولادی تا جبهه پایداری همه می‌گویند خط امامی هستیم؛ اما باید پرسید كدام یك خط امامی واقعی هستند. امامی كه می‌گفت تویی كه قانون را قبول نداری غلط می‌كنی، قانون تو را قبول ندارد، آیا رفتار برخی از این‌ها را بر می‌تابید؟؛ مثلا آن آقایی كه در مناظرات انتخاباتی می‌گفت من به دلیل اینكه دیدم قانون اجرا نمی‌شود آمدم، آیا این بود اجرای قانون؟»

وی گفت: «به نظر بنده بهترین شاخص برای جریان‌های سیاسی كتاب الله و عترت است و در حال حاضر هم علاوه بر آن‌ها شاخص‌های راه امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای و فرامین آن هاست؛ چرا كه تا كنون از لبان این دو بزرگوار چیزی برای ارضای هوی‌های نفسانی نیامده است. برای مثال این بزرگواران می‌گویند اگر حرفی زدید كه رادیو اسرائیل از شما تعریف كرد این عیار است كه كار تو درست نیست یا اینكه حرف‌های تو را رسانه‌های اسرائیلی داخل كشور گفتند كار تو درست نیست؛ این‌ها معیار است چرا نمی‌خواهیم قبول كنیم؟»

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینكه شركت اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس را چگونه ارزیابی می‌كنید؟ گفت: «من اصلاح طلبی را سه بخش می‌كنم، یك بخش سر این جریان و افرادی نظیر خاتمی، كروبی و میرحسین و این رفیقشان كه همه چیز حول او می‌چرخد است؛ یعنی آن كسی كه نامه بی‌سلام و صلوات فرستاد و‌‌ همان كسی است كه به دشمن چراغ سبز اصلی را نشان داد.»

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: «یك بخش از اصلاح طلبان هم افرادی هستند كه آقای احمدی‌نژاد نام آن‌ها را درست گفت، این‌هایی كه كف خیابان آمدند، این‌ها یك عده خس و خاشاك منحرف از خس و خاشاك بدترند.»

وی با بیان اینكه بخش سوم اصلاح طلبان آن ۱۳میلیونی هستند كه در انتخابات شركت كردند، گفت: «بسیاری از دوستان من به میرحسین رأی دادند و این‌ها جز ۱۳میلیون هستند نه آن‌هایی كه به خیابان آمدند.»

كوچك‌زاده گفت: «آن دو قسمت اصلاح طلبان كه گفتم سقوط كردند، اما آن ۱۳میلیون حسابشان از آن دو جبهه جداست.»

وی افزود: «اما آن دو كه از جبهه از اصلاح طلبان حذف شده می‌خواهند خودشان را به آن ۱۳میلیون بچسبانند.»

كوچك‌زاده در ادامه در پاسخ به سؤال دانشجویی مبنی بر اینكه نظر شما پیرامون شروطی كه برخی در آستانه انتخابات برای برخی دیگر می‌گذارند، چیست؟ گفت: «شرط گذاشتن برای ملت زور بی‌خودی زدن است. اگر می‌خواهید چالش انتخابات به چالش امنیتی تبدیل نشود، هر كسی روی خط خودش راه برود.»

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: «كسانی كه شرط و شروط می‌گذارند تلاش بی‌خودی می‌كنند و نظام هم به آن‌ها توجه نمی‌كند.»

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤال یكی دیگر از دانشجویان مبنی بر اینكه ساز و كار جبهه متحد اصولگرایی را چگونه می‌بینید، گفت: «گروهی را تعیین كرده و گفته‌اند ۷+۸؛ البته فعلا ۷ آن معلوم است و گفته‌اند آقای حداد عادل، عسگراولادی و ولایتی كه قبل از خانه نشینی ۱۱روزه توسط آقای احمدی‌نژاد معلوم شدند تا كاری در این زمینه كنند به اضافه ۴نفر دیگر حضور دارند. بعد از ۱۱روز خانه نشینی رئیس جمهور بازهم آن سه نفر ماندند و آمدند در كنار دو نفر از جامعه روحانیت و دو نفر از جامعه مدرسین. این‌ها شدند ۷نفر اسمشان را هم گذاشتند حكمیت. خوب قبول. اما بعد گفتند هر گروه اصولگرا در گروه ۸نفره نماینده داشته باشد. آقایان فدایی، زاكانی، جلالی، باهنر، متكی و خاموشی را عضو آن كردند و در حالی كه هنوز جبهه پایداری تشكیل نشده بود گفتند دو نفر هم مال آن‌ها و منظورشان ازآن‌ها‌‌ همان طرفداران آن كسی بود كه این سه نفر اولیه شورای حكمیت را تعیین كرده بود. بعد كه جبهه پایداری تشكیل شد گفتند شما بیایید و این دو سهم برای شما؛ ما حرفمان این است كه جبهه پایداری حق اظهارنظر دارد یا نه؟؛ فعلا هم واردش نمی‌شوم این شد ۷+۸ كه می‌گویند.»

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مدیریت جاسبی در دانشگاه آزاد، گفت: «یك آدمی ۳۰سال است در یك دانشگاهی مدیریت می‌كند یكی از رویه‌های این آدم كه آقای جاسبی باشد این است كه هفته‌ای یك روز سر میز غذاخوری با بعضی از نمایندگانی كه مردمشان با مشكلات دست و پنجه نرم می‌كنند صحبت می‌كند؛ جاسبی می‌گفت اگر نماینده‌ای از من بخواهد به مردم منطقه‌شان خدمت كنم، من هم زیر درخواست آن نماینده را امضاء می‌كنم؛ به یك باره می‌بینی ۲۰۰نفر از نمایندگان طرفدار آقای جاسبی شده‌اند. البته نمی‌گویم این بدی نماینده‌هاست، بالاخره نمك خوردند نمكدان را نشكستند.»

وی در ادامه به انتقادهایی كه از احمدی‌نژاد پیرامون توزیع سیب زمینی در آستانه انتخابات ۸۸ صورت داد، گفت: «اگر احمدی‌نژاد سیب زمینی داد، شما بروید پرتقال بدهید؛ من هنوز روزنامه كروبی كه نوشته هر ایرانی ۷۰هزار تومان، را دارم؛ یك گونی سیب زمینی كه ۷هزار تومان است.»

كوچك‌زاده خاطرنشان كرد: «البته معتقدم در انتخابات‌های ما سرجمع نمی‌شود خرید رأی كرد كه بتوان با آن تقلب گسترده كرد.»

وی در ادامه سخنان خود باز به بحث چگونگی شركت اصولگرایان در انتخابات آینده مجلس اشاره و اظهار كرد: «آب و رنگ حزب‌ها برای مردم دیگر خریداری ندارد از این رو باید به برخی گفت تو كه سابقه داری ۳۰سال كار حزبی و تشكیلاتی داری، ما مخلص شما هستیم اما آیا تو رأی می‌آوری؟. باید غیر از توجه به اضلاع موجود اصولگرایی، به مردم هم توجه داشته باشیم.»

كوچك‌زاده گفت: «همه این‌ها در انتخابات‌های گذشته با تحلیل خودشان احمدی‌نژاد را نمی‌خواستند اما ما طرفدار احمدی‌نژاد بودیم و الان هم در جبهه پایداری طرفدار آن هستیم. آن‌ها می‌گفتند این خوب است كه او به شهرهای مختلف می‌رود و خوب است كه به محرومان می‌رسد و..؛ اما ما اعتقاد داشتیم این كار‌ها را رئیس جمهور انجام بدهد، اما لازم هم می‌بینیم در مقابل استكبار حركت و در زیر پرچم عدالت موجودیت اسرائیل را زیر سؤال ببرد.»

وی گفت: «ممكن است برخی امروز بیایند برای انتقام گیری و بگویند انحراف شده و...؛ حتی اگر بگویند انحرافی نباید پاسخ داد و هیچ پاسخی نباید بدهیم.»

این نماینده مجلس گفت: «از اول طرفدار كسانی بودیم كه در پناه ولایت طرفدار عدالت بودند و امروز هم شعار جبهه پایداری‌‌ همان ادامه شعار عدالت است.»

وی در ادامه در پاسخ به سؤال دانشجوی دیگری مبنی بر اینكه نظر شما پیرامون هجمه‌های اخیری كه به دولت و به ویژه بعد از انتشار ویژه نامه خاتون صورت گرفته است، چیست؟، گفت: «من منكر اشتباه در انتشار بخشی از این ویژه نامه نیستم و به شدت با این كج سلیقگی در برخی نوشته‌هایش مخالفم؛ اینكه كسی نسنجیده رنگ مشگی چادر را به لجن بكشد او خودش مستحق به لجن كشیده شدن است.»

كوچك‌زاده با بیان اینكه كسانی كه با نشریه خاتون مخالفت كردند یكدست نیستند، گفت: «سایت فاسد آینده یك مطلبی بعد از انتشار ویژه نامه خاتون نوشت كه بعد از آن فیلتر شد و آن مطب نوشته آقازاده آیت الله استادی بود؛ خلاصه آن مطلب هر چه كه بود همراه با عنوان آیت الله معرفی شده بود. در آن نوشته بد‌ترین توهین‌ها را به عنوان آیت الله كرده بودند. این‌ها سوادی هم ندارند.»

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: «البته بعضی هم در قضیه انتقاد از ویژه نامه خاتون مثل من از سر صدق برخورد كردند.»

وی با بیان اینكه در‌‌ همان نشریه خاتون كسانی مطالبی نوشتند كه مورد احترامند، گفت: «این كار بی‌عقلی بود كه آقای كلهر كرد و باید با او برخورد شود. كلهر حرف پوچ و بیهوده‌ای زده و برخورد با او هم راه خودش را دارد.»

كوچك‌زاده در پاسخ به دانشجوی دیگری مبنی بر اینكه نظر شما راجع به نامه جبهه پایداری و ناراحتی آیت الله مهدوی كنی از آن نامه چیست؟، گفت: «ناراحتی آیت الله مهدوی كنی را سراغ ندارم. فقط آقایی به نام نواب كه یك روحانی است و پست‌هایی هم داشته، در هفته گذشته مصاحبه‌ای كرده و تیتر زده بودند كه نواب گفته، ۸+۷ شرط و شروط را نمی‌پذیرد. من می‌گویم آقای نواب تو چه كاره‌ای؟ می‌خواهی برای آیت الله مهدوی كنی تعیین تكلیف كنی؟؛ البته اگر آیت الله مهدوی كنی حرفی بزند كاملا مورد قبول است چنان كه ایشان گفت باید مرزبندی با كسانی كه فتنه كرده و مداخله در فتنه داشتند داشته باشیم و به طور كلی باید مرزبندی افراد شفاف باشد، گفت: حرف ما هم این است كه برخی از اعضای جبهه متحد اصولگرایی مرزبندی شفافی نداشتند.»

وی با بیان اینكه یك بار آقای كوهكن گفت این بی‌انصافی است كه لاریجانی و باهنر را اصولگرا نمی‌دانید، گفت: «ما می‌گوییم اصولگرایند اما از آن طرف هم می‌گوییم كسی كه می‌خواهد مدیریت كند باید شفاف باشد. برای مثال زاكانی خودش در وبلاگش نوشته ما بعد از انتخابات پیش میرحسین رفتیم و جلالی گفت ما بی‌طرف هستیم. در این هیئت آقای عباس‌پور و كاتوزیان هم بودند؛ در آن جلسه هر كس به نوعی موضع‌اش را اعلام كرد اما آقای جلالی با این بهانه كه من دیپلمات هستم موضعش را اعلام نكرد. ما هم می‌گوییم تو صلاحیت نمایندگی همه اصولگرایان را داری یا نه؟ اصلا لاریجانی به عنوان یك رئیس قوه چرا باید نماینده‌ای برای تعیین نامزدهای كل اصولگرایان داشته باشد؟»

وی با انتقاد از جبهه پیروان امام و رهبری برای معرفی باهنر به كمیته ۸نفره گفت: «بالاخره عسگراولادی آدم متدینی است كه حزب بازی نكرده اما آیا باید نماینده جبهه امام و رهبری باهنر باشد؟، اینكه آقای باهنر مصاحبه می‌كند و می‌گوید برخی دنبال این هستند هر جور شده ۱۳میلیون رأی مخالف را جذب كنند، این درست نیست.»

وی با بیان مجدد این نكته كه حساب ۱۳میلیون رأی دهنده از كف خیابانی‌ها جداست، گفت: «آن ۱۳میلیون نفری كه به میرحسین رأی دادند همه انسان‌های شریفی هستند اصلا همه‌شان بهتر از من هستند.»

كوچك‌زاده گفت: «حرف ما در جبهه پایداری این است كه می‌گوییم باهنر نمی‌تواند برای یك جریان اصولگرای كشور تعیین تكلیف و تعیین نامزد كند.»

وی گفت: «بنده آقای باهنر را دوست دارم اما به او می‌گویم نمی‌توانم تو را به ریاست قبول كنم و در لیستی قرار بگیرم كه تو بنویسی؟»

برچسب ها: کوچک زاده
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث ترین
پربیننده ترین ها
چند رسانه‌ای
تاریخ
نیازمندیها
ترجمه مقاله
ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی ترجمه متن، مقاله و کتاب. سفارش آنلاین.
آژانس مسافرتی بهنود گشت
برگزارکننده تخصصی‌ترین تورهای امارات و استانبول. پروازهای روزانه چارتری. تورهای لحظه آخری بهنود گشت 87710-021 www.behnoudgasht.ir
مشاور تبلیغات در اینترنت
تبلیغات در گوگل. فروش نرم افزار ارسال پیامک در VIBER. 185.000 تومان. طراحی سایت با قیمت مناسب. 021-44250263. 0912-7128505. نوید خادم. www.Googleinfo.ir
صرافی رویال
خرید و فروش ارز. سکه. ارسال حوالجات ارزی. تحویل اسکناس در کشورهای ترکیه، دبی و چین. 021-8928 www.sarafiroyal.com
دارالترجمه
ترجمه رسمی مدارک مهاجرت، مناقصات بین المللی، ترجمه فوری با تایید دادگستری و خارجه.
آژانسِ مسافرتی الهه الماس
برگزار کننده تور و پروازهای چارتری. روزانه. در کلیه مسیرهای داخلی و خارجی. تورهای ارزان قیمت چین و تایلند. 88912884-021 (50 خط) www.elahealmas.ir
تور استانبول
آژانس مسافرتی تفریحات مجری مستقیم تورهای ارزان قیمت ترکیه. استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش‌آداسی. پیکاپ‌ویزا. www.safarturkey.com 021-88505454.
کتاب
نهج البلاغه، مترجم: غلامحسن الهی، ترجمه‌ای متفاوت و روان با نکته‌های برگزیده. 09121851903