کد خبر: ۱۴۹۲۹
۲۷ شهريور ۱۳۸۷ - ۱۱:۳۲
يک ماه پس از نمايش تلويزيوني برنامه شوک که در آن عده يي از جوانان در حال گوش کردن به موسيقي متال به نمايش گذاشته شده و به عنوان شيطان پرست معرفي شدند، جانشين فرمانده نيروي انتظامي در نشستي خبري و با حضور خبرنگاران از فعاليت بيش از 50 فرقه شيطان پرستي در کشور خبر داد.

سردار حسين ذوالفقاري با اشاره به اينکه بيش از سه هزار فرقه تخديري و شيطان پرستي در جهان وجود دارد که حدود 50 تا از آنها وارد ايران شده اند، گفته است؛ نيمي از فرقه هاي وارد شده به کشور در حال حاضر فعالند و در رابطه با اين موضوع قريب به 200 عنوان کتاب ترجمه و چاپ و توزيع شده است.

جانشين فرمانده انتظامي، با اشاره به اينکه اصول مشترک اين فرقه ها انحراف از اديان حنيف و التقاط در اعتقادات و وعده هاي کاذب و سوءاستفاده از گرايش جوانان به مبدا هستي و سوءاستفاده جنسي است، ماموريت اخير اين افکار وارداتي را اسلام ستيزي، مسلمان گريزي و تخدير اصول پاک ناب محمدي و نفي واژه هاي ايثار و شهادت دانسته است.

بسياري از کارشناساني که حوزه اجتماعي را رصد مي کنند بر اين باورند که انتخاب چنين روش هايي براي اطلاع رساني آرامش مردمان را برمي آشوبد و به نگراني هاي خانواده ها دامن مي زند. 

چنانکه حجت الله ايوبي معاون اجتماعي وزير کشور در واکنش نسبت به انتشار چنين اخباري مي گويد؛ «بنده که در حوزه معاونت اجتماعي و فرهنگي فعاليت مي کنم معتقدم بايد تا مي توانيم به ترويج خداپرستي بپردازيم. من طرفدار کارهاي ايجابي هستم و معتقدم اگر کارهاي ايجابي با قدرت انجام شود کارهاي سلبي رنگ مي بازد و از بين مي رود. به نظر من براي خيلي از مردم ايران باور کردني نيست که عده يي به نام شيطان پرست داشته باشيم و حتي اگر چنين عده يي وجود هم داشته باشند اشاعه آن را صلاح نمي دانم. چنانکه معتقدم طرح چنين موضوعاتي خودش قباحت امر را از بين مي برد و حرمت ها را فرو مي ريزد.» 

در سخنان سردار ذوالفقاري مشخصات اين گروه ها به شرح زير آورده شده است؛ «شيطان پرست ها ضمن برگزاري مراسم خاصي، تبليغ پوشيدن لباس خاص به عنوان لباس مقدس منقوش به نمادهاي شيطان پرستي، از گردنبند (صليب شکسته يا صليب برعکس) انگشتر با نقوش استخواني و جمجمه انسان استفاده کرده و در برگزاري اين مراسم ضمن شرب خمر، اقدام به رقص و پايکوبي مي کنند. اين افراد بر اين باورند که بايد برخلاف اديان به ويژه اسلام، عمل کرد و با انجام اعمال دلخواه و کارهاي خلاف، دنيا را به هرج و مرج و آشوب کشاند.»

يک جامعه شناس که مايل نيست نامش در اين گزارش آورده شود،مي گويد؛ «جالب است که در زمينه هاي خيلي مهم اجتماعي مثل روش هاي اشاعه ايدز يا موضوع دختران فراري نه تنها آماري داده نمي شود که دستگاه هاي دولتي نيز حاضر نمي شوند با ما همکاري خوبي داشته باشند و اطلاع رساني شفاف و درستي در اين زمينه انجام دهند حال چطور شده است که در زمينه مهجوري مثل شيطان پرستي موفق شده اند با اين سرعت مصاديق را پيدا کند و به اين زودي اطلاع رساني کند.» 

سردار ذوالفقاري با اشاره به اينکه افراد عضو گروه هاي شيطان پرست در برخي رشته هاي ورزشي، مهارت خاصي دارند و به منظور جذب نوجوانان و جوانان هنگام ورزش از موزيک هاي خاص شيطان پرستي استفاده مي کنند، گفته است؛ «اين گروه ها داراي کتاب هايي به زبان لاتين بوده و با تجمع در پارک ها و تفرجگاه ها درباره رخدادهاي جديد در سطح کشور در رابطه با شيطان بحث و گفت وگو مي کنند. بنا به گفته جانشين فرمانده نيروي انتظامي، يکي از فرقه هاي انحرافي تحت عنوان TSM توسط فردي به نام «الف» که خارج از کشور زندگي مي کند، هدايت مي شود. اين فرد با لابي صهيونيست ها مرتبط است و محبوبيت زيادي در بين جوانان دارد، به طوري که صدها جوان در کلاس هاي او شرکت کرده و در مقابل او اشک ريخته و به گناهان خود اعتراف مي کنند. 

فرد ديگري به نام « الف.ر.» داراي مريداني است که حاضرند براي مراد خود، هر کاري انجام دهند، به طوري که دختران زيادي به خاطر او ازدواج نمي کنند و ادعا مي کنند او همسر عرفاني شان است. «الف.ر.» ادعا کرده قادر به زنده کردن مردگان است و اين فرد عمدتاً در تاريکي زندگي مي کند.

حسن يوسفي اشکوري فعال اجتماعي در باب اينکه نبايد چنين مسائلي را به اين شکل اطلاع رساني کرد با معاون وزير کشور هم نظر است؛ «مساله يي که که نه در سطح علمي شناخته شده است و نه مردم در جامعه با آن آشنا هستند نبايد درباره آن به اين شکل اطلاع رساني تبليغي و غيرکارشناسانه انجام داد. 

به نظر من صحبت کردن درباره برخي از جوانان به اين شکل باعث مي شود برخي از افراد نسبت به يکديگر دچار سوء ظن شوند. مثلاً اگر پدري ببيند پسر يا دخترش يکي از اين نشانه ها را دارد نسبت به او شک مي کند و همين مساله کوچک موجب بي اعتمادي مردم و خانواده ها مي شود. 

اگر نيروي انتظامي مطمئن است چنين افرادي وجود دارند و مرتکب جرم هم شده اند بايد دادگاه هاي دقيق همراه با حضور کارشناسان و اهل نظر براي آنها ترتيب دهد تا چرايي پيوستن جوانان و علت گرايش شان روشن شود و پس از آن براي مردم اطلاع رساني کنند تا مردم هم آگاهي لازم را در اين زمينه کسب کنند.»
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
برگزیده*
صادق زیباکلام در گفتگو با فرارو تحلیل کرد
یک استاد دانشگاه دلیل آرزوی شکست دولت روحانی در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها از سوی برخی گروه های سیاسی نزدیک به اصولگریان...
سعید لیلاز در گفتگو با فرارو بررسی کرد
«وقتی نقدینگی موجود ثابت است هرمقدار که پول بیشتری برای خرید یک کالا پرداخت شود به همان مقدار پول کمتری برای خرید کالای مشابه...
پربیننده ترین ها
چند رسانه‌ای
تاریخ
نیازمندیها
عمران بهساز
محصولات نوین ساختمانی عمران بهساز پارس. ترمز پله، نوار ضدلغزش،کفپوش ضد لغزندگی رمپ، پادری مدرن آلومینیوم موکتی، نبشی لاستیکی پله، محافظ ضربه‌گیر سرستون. 09128115793
فروش آپارتمان
آپارتمان نوساز، 53 متری، پارکینگ، انباری، آسانسور، کف سرامیک، کابینتMDF، آیفون تصویری. تهرانپارس، خیابان امین. 09125466379
فروش آپارتمان
آپارتمان نوساز، کلیدنخورده، 145متر، پارکینگ، انباری، آسانسور، بالکن، 3خوابه، طبقه اول، تک‌واحدی، کابینتMDF، کف سنگ. رسالت-کوهک 09124198354
کتاب
نهج البلاغه، مترجم: غلامحسن الهی، ترجمه‌ای متفاوت و روان با نکته‌های برگزیده. 09121851903
آموزش هنری
آموزشگاه ارجمند، بازیگری: داریوش ارجمند، فیلمنامه نویسی: جابرقاسمعلی، گریم: نوید فرح مرزی، تصویربرداری و عکاسی:سعید، پور اسماعیلی-تدوین-کارگردانی
آموزش درسی
عربی و ادبیات، 95 % در 5جلسه، پایه، کنکور، 32 سال سابقه رسمی. استاد پروازي 09122437638