کد خبر: ۴۵۲۸۴
۲۶ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۵


وزير رفاه و تامين اجتماعي از ارائه وام به مهدهاي‌كودكي كه ضوابط اسلامي را رعايت مي‌كنند خبر داد و گفت: مهد‌كودك‌ها بايد به گونه‌اي كار كنند كه كودكان در سن 13 سالگي يك شهيد فهميده باشند. 

وزير رفاه و تامين اجتماعي در سيزدهمين همايش سراسري مديران سازمان بهزيستي كشور از ارائه وام به مهدكودك‌هاي اجرا‌كننده انضباط ‌اسلامي خبر داد و تاكيد كرد: بايد مباني ديني و مذهبي ركن اصلي در مهد كودك‌ها باشد اما متاسفانه شاهد برخي تخلفات در مهدهاي كودك هستيم مقصر بنده‌ام كه بايد براي نظارت بيشتر در مهدهاي‌كودك يادآوري كنم. 

محصولي گفت: به مهدكودك‌هايي كه مقررات و ضوابط اسلامي را رعايت كنند وام داده مي‌شود تا به اين شكل مابقي مهدكودك‌ها تشويق به رعايت ضوابط اسلامي شوند، چون مديران بايد بدانند كه اگر ضوابط اسلامي رعايت نشود با مهدكودك‌ها برخورد جدي مي‌شود. 

او گفت: كودكان در مهد كودك‌ها به دست كساني داده مي‌شود كه با تعاليم اسلامي آشنا بوده و به‌خوبي بتواند كودكان را با اين اصول آشنا سازند تا با اين آموزش‌ها كودكاني پرورش يابند كه در 13 سالگي هركدام، يك شهيد فهميده باشند.

علاج واقعه قبل از وقوع كنيد
وزير راه و تامين اجتماعي در ادامه با بيان اينكه بايد پيشگيري مقدم بر هر نوع برنامه‌اي باشد گفت: آمارهاي مربوط به بخش پيشگيري چندان قابل توجه نيست و حتي آمار دادن در اين بخش سخت است و به راحتي نمي‌توان گفت كه چقدر براي پيشگيري كار كرده‌ايم اما بايد بدانيم كه پيشگيري بهتر از درمان است. 

او با بيان اينكه پيشگيري برنامه‌هاي جذاب مي‌خواهد گفت: تنها نبايد براي پيشگيري در ميان مددجويان بهزيستي كار كرد بلكه جامعه هدف ما عموم ملت ايران است به گفته محصولي سازمان بهزيستي آميخته با مباحث اجتماعي است كه كار اجتماعي در سازمان بهزيستي نوعي پيشگيري است. 

وزير راه و تامين اجتماعي افزود: قوانين مرتبط با وظايف سازمان بهزيستي قوانين خوبي است اما بايد به قوانين هرچه بيشتر توجه كرده و آن را عملياتي كرد وكارها را از آنجايي آغاز كرد كه هزينه كمتر اما اثرگذاري بيشتري داشته باشد.

نگذاريم كارمندان دولتي با پول بيت‌المال از اينترنت استفاده كنند
وزير رفاه و تامين اجتماعي با اعلام اينكه به دنبال تبديل خدمات سنتي به خدمات الكترونيكي هستيم خاطرنشان كرد: بايد سفرهاي زائد براي مردم حذف شود و حتي كارمندي كه مي‌تواند در خانه نشسته و ماموريت خود را انجام دهد اين اقدام برايش فراهم شود. 

او با اعلام اينكه بايد ذهنمان را از انجماد 40 سال گذشته خارج كنيم ادامه داد: اجازه ندهيم تا كارمندان با پول دولتي از اينترنت يا بازي‌هاي يارانه‌اي استفاده كنند؛ در حال حاضر كشور هند در حال توليد ميلياردها دلار نرم افزار براي شركت‌هاي بزرگ غربي و آمريكايي هاست و كشور مانيز در محدوده كاري كوچك خود مي‌تواند اين اقدام را انجام داده و از خدمات الكترونيك استفاده كند. 

بهترين فرمول براي دفع بلاي زلزله استغفار و دعا است

وزير رفاه و تامين اجتماعي در ادامه با اشاره به سخنان اخير رئيس‌جمهور در مورد زلزله در تهران گفت: ما كه نمي‌توانيم دستگاهي اختراع كنيم تا جلوي زلزله گرفته شود اما خداوند اين دستگاه را اختراع كرده و آن را جلوگيري از گناهان، دعا، استغفار، رسيدگي به محرومان، صدقه دادند از خود گذشتگي و گذشت است. و اين فرمول بهترين نسخه براي دفع بلا محصوب مي‌شود به طوري كه اگر اسلامي شويم مثل خداوند مي‌توانيم تصرف داشته باشيم. 

دولت نهم و دهم نوكري مردم را مي‌كند بايد با دولت‌هاي ديگر متفاوت باشد

او با اشاره به آغاز نهضت ساخت مسكن معلولان و سرپرست خانوار تاكيد كرد: مطابق با مصوبه دريافت شده 100 هزار واحد مسكوني تحت عنوان نهضت تامين مسكن معلولان براي تحت پوششي‌ها احداث مي‌شود و سالانه 30 هزار واحد به بهره برداري مي‌رسد. 

او افزود: زمين مورد نياز از سوي وزارت مسكن و شهرسازي به صورت رايگان فراهم شده و حتي آماده‌سازي، تاسيسات زير بنايي و عوارض زيربنا نيز به صورت رايگان در اختيار مددجويان قرار مي‌گيرد. 

او افزود: با همكاري سازمان بهزيستي نيز مبلغ 20 ميليون تومان وام قرض الحسنه با كارمزد 4 درصد به هر يك از واحدهاي مسكوني تعلق مي‌گيرد به اين صورت بدون اينكه سندي در بانك گرو گذاشته شود پروسه ساخت مسكن طي مي‌شود؛ به دليل بازپرداخت 20 ساله اين قسط از اجاره بهايي كه در حال حاضر داده مي‌شود كمتر است. 

او در ادامه خطاب به مديران سازمان بهزيستي با بيان اينكه اگر پرده‌ها كنار رود هرگز حاضر نيستيد پست‌هايتان را با صدها ميليارد تومان پول يا پست‌هاي ديگر عوض كنيد خاطرنشان كرد: ما ضعف در ديد داريم و هركدام از ما به اندازه‌اي كه سيممان وصل است نگاه مي‌كنيم در حالي كه نگاه ما به اين پست بايد خالصانه باشد. 

محصولي يادآور شد: دولت‌هايي در گذشته شعار سازندگي داده و يا دولتي توسعه را مد نظر قرار مي‌داد اما دولت نهم و دهم كه نوكري مردم، مهرورزي و عدالت گستري را شعار مي‌دهد بايد به گونه‌اي ديگر عمل كند. 

مشاركت صددرصدي خيرين را فراهم كنيد
وزير رفاه و تامين اجتماعي با انتقاد از عدم فراهم آوردن زمينه لازم براي مشاركت خيرين گفت: نقش خيرين در كشور ما اهميت زيادي دارد و هرچقدر بودجه براي كارها گذاشته شود نسبت به بركتي كه فردخير با سرمايه خود در اختيار مي‌گذارد تفاوت زيادي دارد به همين دليل بايد مشاركت صددرصدي خيرين را در امور فراهم كنيم. 

اين درحالي است كه هنوز برنامه‌ريزي مدوني در اين راستا صورت نگرفته است.

آمار بهزيستي در مورد معلولان با واقعيت نمي‌خواند 
وزير رفاه و تامين اجتماعي در ادامه با بيان اينكه بايد براي بكارگيري معلولان جهت استخدام در مراكز دولتي كار جدي‌تري انجام شود گفت: بايد ضريب نفوذ سازمان بهزيستي در جامعه هدف بيشتر شود و افزايش رضايتمندي معلولان بايد از اهداف اصلي اين سازمان پايه ريزي شود.

او ادامه داد: اينكه بگوييم براي معلولان حمل‌ونقل مناسب ايجاد كرده و ويلچر آنها را عوض كرده ايم فايده نداريم بايد ملاك اصلي سنجش اظهار نظر خود معلولان باشد. 

محصولي گفت: متاسفانه آمارهاي استاني يكنواخت نيست و مشاهده مي‌شود كه آمار بهزيستي در مورد معلولان با واقعيت‌ها هماهنگ نيست. 

اين درحالي است كه ممكن است نقطه يا استاني به دليل ويژگي خاص معلوليت زيادي را به همراه داشته باشد اما آمارها يكنواخت نيست. 

به گفته وزير رفاه و تامين اجتماعي نبايد فرد نيازمندي در يك استان به دليل تشخيص بهزيستي تحت پوشش نباشد اما فرد برخورداري در يك استان نيازمند تشخيص داده شود.

برچسب ها: محصولی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
برگزیده*
بهمن آرمان در گفتگو با فرارو بررسی کرد
«تسهیل در امر واردات باید برای واردات کالاهای سرمایه ای باشد تا سبد واردات کالاها به کشور که اکنون عمدتا کالاهای مصرفی هستند...
بهمن آرمان
نماینده پیشین ایران در سازمان ملل در گفتگو با فرارو تحلیل کرد
یک کارشناس مسائل بین‌المل گفت: چالش پیش آمده بر سر معرفی نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد و عدم صدور روادید از سوی آمریکا...
علی خرم
پربیننده ترین ها
چند رسانه‌ای
تاریخ
نیازمندیها
کانون تبلیغاتی شباویز شایگان
مشاوره و اجرای روابط عمومی برای سازمانها و شرکتها، طراحی و چاپ حرفه ای کاتالوگ، بروشور، لوگو، طراحی حرفه‌ای سایت و... 88442078 - 28422078
عمران بهساز
محصولات نوین ساختمانی عمران بهساز پارس. ترمز پله، نوار ضدلغزش،کفپوش ضد لغزندگی رمپ، پادری مدرن آلومینیوم موکتی، نبشی لاستیکی پله، محافظ ضربه‌گیر سرستون. 09128115793
فروش آپارتمان
آپارتمان نوساز، کلیدنخورده، 145متر، پارکینگ، انباری، آسانسور، بالکن، 3خوابه، طبقه اول، تک‌واحدی، کابینتMDF، کف سنگ. رسالت-کوهک 09124198354