کد خبر: ۴۴۹۶۸
۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۰


رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه ديگران به دنيا بمب اتم هديه مي‌كنند و ايرانيان انسانيت و هنرمندي، اظهار داشت: اين گروه احمقي كه امروز در دنيا سر كار هستند مثل آدم‌هاي احمق و عقب‌افتاده‌اي هستند كه هر كجا كم مي‌آورند شمشير مي‌كشند بدون اينكه بدانند دوره اين حرف‌ها گذشته است. 

محمود احمدي‌نژاد در همايش تجليل از خادمين ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي كشور كه پيش از ظهر امروز در مركز همايش‌هاي صداوسيما برگزار شد با تاكيد بر اينكه سفرهاي نوروزي سه پديده مهم در كنار هم هستند اظهار داشت: يكي اصل سفر موضوعيت دارد چراكه سفر تجربه است و افق نگاه انسان را بلند مي‌كند تا جايي كه افق نگاه انسان جهاني شود. 

وي با بيان اينكه سفر انديشه را بلند مي‌كند و سعه‌صدر ايجاد مي‌كند گفت: سفر همت‌ها را بلند مي‌كند و علم و دانش و تجربيات انسان را چندبرابر مي‌كند و خدا را شاكريم كه سفرهاي نوروزي رو به افزايش است. 

احمدي‌نژاد با بيان اينكه در ايام نوروز عده‌اي كه مشغول خدمت به مردم بوده‌اند و يا به دليل محدوديت‌هاي مالي نتوانستند سفر كنند خاطرنشان كرد: اميدوارم در آينده نزديك به جايي برسيم كه هيچ ايراني‌اي به خاطر محدوديت مالي از سفر باز نماند. 

رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه پديده دوم در كنار سفر خانواده است گفت: هيچ لذتي بالاتر از بودن در كنار خانواده نيست و كساني كه فكر كرده‌اند با نابودي خانواده مي‌توانند سعادت را براي بشر بياورند نتيجه‌اش را مي‌بينيد با خانواده بودن بنيان‌هاي جامعه را مستحكم مي‌كند و آن چيزي بود كه در سفرهاي نوروزي اتفاق افتاد. 

احمدي‌نژاد با بيان اين اعتقاد كه باورم اين است كه بهار و نوروز آنطور كه بايد شناخته نشده است تصريح كرد: معتقدم نوروز هديه‌اي الهي است و اينكه عده‌اي بنشينند و تحويل سال را جشن ملي اعلام كنند اتفاقي نيست. 

رئيس‌جمهور با بيان اينكه باور ما اين است كه از اول تا امروز انسان در زمستان است ادامه داد: هنوز بهار انسان نرسيده است و حقيقتا انسان در بهاري شكوفا مي‌شود كه عدالت و يگانه‌پرستي و پاكي و عشق رابطه بين انسان‌ها را تنظيم كند. 

احمدي‌نژاد ادامه داد: بزرگترين سرمايه انسان عمر اوست ولي چرا وقتي عمر انسان مي‌گذرد خوشحال هستيم چراكه باور ما اين است كه در عمق جان و فطرت انسان ندايي فرياد مي‌زند كه با گذشت يكسال به بهار حقيقي انسان نزديك‌تر مي‌شويم و بهار حقيقي با آمدن انسان كامل خواهد آمد. 

احمدي‌نژاد با توصيه به دست‌اندركاران حاضر در جلسه گفت: بايد كار را ادامه دهيم و با گستردگي هرچه تمامتر به جايي برسيم كه پيام‌هاي حقيقي نوروز در ايران و جهان منتشر شود بايد به جايي برسيم كه همه ايرانيان از ظرفيت‌هاي نوروز استفاده كنند. 

رئيس‌جمهور در مورد سخناني كه در خصوص جهاني شدن نوروز مطرح شده است گفت: برخي حرف‌هايي زده‌اند كه باعث تاسف است جهاني شدن نوروز يك افتخار ملي است كه نشانه ظرفيت‌هاي نوروز است و در واقع نوروز تجلي حيات بالنده و فرهنگ متعالي ملت ايران است همان فرهنگي كه جامعه بشري امروز به آن نيازمند است يعني فرهنگ پاكي، نيت‌هاي نيك، عشق، صلح، برادري و كرامت. 

وي با تاكيد بر اينكه از ميان اين همه ملل جشن ملي ايران زمين جهاني مي‌شود هديه‌اي الهي است تصريح كرد: علاوه بر اين مساله كه هر سال ما جشن ملي مي‌گيريم بايد متفكران و هنرمندان كمك كنند تا هر سال در ايران با مديريت ايراني يك جشنواره عظيم بين‌المللي به بهانه نوروز برگزار شود تا در آنجا انشانيت انسان خود را نشان دهد. 

احمدي نژاد با طرح اين پرسش كه در دنيا چه خبر است ادامه داد: امروز همايش‌هايي كه در دنيا مي‌گذارند براي تحقير انسان‌هاست و بايد فضايي جديد و فرهنگي در دنيا درست كنيم و در جشنواره نوروزي از همه ملت‌ها و هر كسي كه حرفي هنري، فرهنگي و انساني دارد دعوت كنيم تا حضور پيدا كند و دل ملت‌ها به هم پيوند بخورد در غير اين صورت با مسيري كه برخي‌ها در دنيا پيش گرفته‌اند تا تك‌تك نسل‌ها متلاشي نشود دست‌بردار نيستند. 

رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه ديگران به دنيا بمب اتم هديه مي‌كنند و ايرانيان انسانيت و هنرمندي را اظهار داشت: اين گروه احمقي كه امروز در دنيا سر كار هستند مثل آدم‌هاي احمق و عقب‌افتاده‌اي هستند كه هر كجا كم مي‌آورند شمشير مي‌كشند بدون اينكه بدانند دوره اين حرف‌ها گذشته است. 

گفتني است در اين مراسم از دست‌اندركاران ستاد تسهيلات نوروزي با حضور رئيس‌جمهور و با ارائه هدايايي تقدير به عمل آمد وزير كشور، مسوول دفتر رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از جمله شخصيت‌هاي حاضر در اين نشست بودند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث ترین
پربیننده ترین ها
چند رسانه‌ای
تاریخ
نیازمندیها
خودکار سه‌بعدی
دستگاه چاپ روی لیوان. تیشرت. بشقاب. دستگاه چاپ همه‌کاره یا هشت‌کاره. دستگاه چاپ سه‌بعدی سابلیمیشن. خودکار سه‌بعدی/قلم سه‌بعدی. www.ariketejarat.com ۰۲۱۲۲۸۵۴۲۵۰
ترجمه مقاله
ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی ترجمه متن، مقاله و کتاب. سفارش آنلاین.
آژانس مسافرتی بهنود گشت
برگزارکننده تخصصی‌ترین تورهای امارات و استانبول. پروازهای روزانه چارتری. تورهای لحظه آخری بهنود گشت 87710-021 www.behnoudgasht.ir
صرافی رویال
خرید و فروش ارز. سکه. ارسال حوالجات ارزی. تحویل اسکناس در کشورهای ترکیه، دبی و چین. 8928-021 www.sarafiroyal.com
دارالترجمه
ترجمه رسمی مدارک مهاجرت، مناقصات بین المللی، ترجمه فوری با تایید دادگستری و خارجه.
آژانسِ مسافرتی الهه الماس
برگزار کننده تور و پروازهای چارتری. روزانه. در کلیه مسیرهای داخلی و خارجی. تورهای ارزان قیمت چین و تایلند. 88912884-021 (50 خط) www.elahealmas.ir
تور استانبول
آژانس مسافرتی تفریحات مجری مستقیم تورهای ارزان قیمت ترکیه. استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش‌آداسی. پیکاپ‌ویزا. www.safarturkey.com 021-88505454.
کتاب
نهج البلاغه، مترجم: غلامحسن الهی، ترجمه‌ای متفاوت و روان با نکته‌های برگزیده. 09121851903